Wymienniki ciepła

Większa moc na mniejszej przestrzeni

W porównaniu z konwencjonalnymi, gładkim modelami faliste węże HYDRA ®  cechują się większą powierzchnią, co zapewnia wzrost wydajności. Dzięki temu także na niewielkiej przestrzeni montażowej można montować silniejsze, kompaktowe i lekkie wymienniki.

Przeniesienie temperatury dzięki optymalnemu przepływowi

Karby we wnętrzu węża powoduje turbulentny przepływ, który intensyfikuje przenoszenie ciepła. W przeciwieństwie do strumienia uwarstwionego następuje zmieszanie warstw temperaturowych i zmniejszenie prędkości przepływu we wnętrzu węża. Zjawiska te zwiększają znacznie wydajność wymiennika, która jest o 50% wyższa w porównaniu z rurą gładką.

Celowe turbulencje zapobiegające osiadaniu osadów

Falisty profil powoduje zawirowania, które równomiernie mieszają przepływające medium. W konsekwencji zapobiega to osiadaniu osadów wapiennych, umożliwjąc uzyskanie stałej wydajności w całym okresie żywotności.

Wersje wykonania odpowiednio do potrzeb klienta

Firma Witzenmann jako producent może opracowywać i produkować wiązki przewodów oraz obudowy jako rozwiązania systemowe. Systemy są następnie indywidualnie dostosowywane do najróżniejszych wymogów klienta oraz obszarów zastosowania. Wymienniki ciepła można dostosowywać na długość i mogą być zaopatrzone w obudowy z metalu i tworzywa sztucznego oraz najróżniejsze przyłącza.

Zalety

  • większa moc i wydajność
  • zoptymalizowany przepływ intensyfikuje przenoszenie ciepła
  • unikanie osiadania osadów wapiennych
  • dostosowanie do wymogów klienta

Info

Witzenmann Polska

Polski Angielski