Kontakt Do pobrania
Aerospace Header
Ruch w warunkach ekstremalnych
W lotnictwie i kosmonautyce skrajna obciążalność oraz maksymalna niezawodność to absolutna konieczność. Przykładem mogą być tu nasze elastyczne elementy i systemy przewodów wykorzystywane we flocie samolotów cywilnych Airbus, helikopterze Airbus H135, zespołach napędowych Rolls-Royce lub podczas realizacji programów kosmicznych Ariane 5 i MPCV Orion.
Kontakt

Lotnictwo

W żadnym innym obszarze zastosowań wymagania stawiane elastycznym elementom przewodowym, technologiom i procedurom nie są wysokie jak w lotnictwie i kosmonautyce. Witzenmann wychodzi im naprzeciw, oferując bogate portfolio węży metalowych, mieszków membranowych, kompensatorów i rurociągów.

Zestawienie produktów z zakresu lotnictwa i kosmonautyki

Bezpieczeństwo i niezawodność dzięki certyfikowanemu systemowi zarządzania jakością

Celem naszej strategii zapewniania jakości jest optymalizacja procesów w obszarze produkcji, rozwoju i zarządzania, redukcja kosztów generowanych przez kontrolę jakości oraz całkowite wyeliminowanie defektów w naszych produktach. Wyznaczamy sobie wysokie standardy w odniesieniu do jakości produktów, usług i procesów, aby w przypadku krytycznych zastosowań konstrukcyjnych w lotnictwie i kosmonautyce, móc zagwarantować bezpieczeństwo i niezawodność.

Aerospace Quality Certificates Image Text

Na potrzeby działalności w branży lotniczej przeszliśmy proces certyfikacji zgodny z normą EN 9100, a oprócz tego posiadamy certyfikacje obowiązujące w lotnictwie i dla konkretnych produktów oraz indywidualne dopuszczenia wydane przez naszych klientów.

  • NADCAP – Welding und Non Destructive Testing
  • dopuszczenia techniczne naszych klientów
  • Euroqualiflex
  • EJMA
Przejdź do sekcji pobierania

Partner rozwoju ekstremalnie bezpiecznych elementów elastycznych i systemów przewodów

Certyfikowany proces pomaga nam w znalezieniu optymalnych rozwiązań produktowych – od pomysłu wstępnego po ekonomiczną produkcję seryjną.

1918
pierwsza dostawa mieszków metalowych do sektora lotniczego
3
centra kompetencyjne Witzenmann: Niemcy, Francja, Włochy
593 km
wysokość orbity naszych mieszków membranowych zainstalowanych w Teleskopie Hubble'a (HST).

Ruchomość w warunkach ekstremalnych

Oferowane przez Witzenmann elementy typu flex dla lotnictwa i kosmonautyki spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa i wykazują niezakłócone działanie nawet pod wpływem ekstremalnych obciążeń.

Oto wybrane przykłady:

Flexible Metal Tubes AS1424 for Aerospace Image Text
metalowe przewody giętkie zgodne z AS1424

Sprężone powietrze wykorzystywane jest w samolocie m.in. do zaopatrywania w tlen i zapewniania klimatyzacji, jak również do usuwania lodu ze skrzydeł i silników. Stosowane do tego celu przewody giętkie posiadają certyfikat potwierdzający zgodność procesów spawalniczych i kontrolnych z wymaganiami NADCAP. Węże posiadają również różne dopuszczenia specyficzne dla klienta.

Dowiedz się więcej o elastycznych połączeniach instalacji przesyłowych
Aerospace Trim tank metal hose Image Text
Przewody kerozynowe do zbiorników balastowych

Przewody kerozynowe do zbiorników balastowych stosowane w modelach samolotów Airbus łączą sztywne przewody kerozynowe znajdujące się w kadłubie z umieszczonym w usterzeniu poziomym zbiornikiem balastowym, gdzie kompensują ruchy względne.

Dowiedz się więcej o elastycznych połączeniach instalacji przesyłowych
Gimbal Joint Ball Joint Image Text
Połączenia kulowe i kardanowe

Te jedno- lub kilkuwarstwowe mieszki są wyposażone w kotew okrągłą lub przegubową. Obszar ich zastosowania to systemy bleed air (powietrza zasysanego z zewnątrz) w turbinach samolotu lub kriogeniczne przewody paliwa w rakietach nośnych.

Dowiedz się więcej o kompensatorach do zastosowań lotniczych
Tank Ducts Image Text
Przewody przepustowe zbiorników

Przewody ochronne pozwalają na bezpieczne poprowadzenie kabli elektrycznych w obrębie zbiornika samolotu. Muszą więc być zdolne do absorbowania wszystkich sił i przemieszczeń będących skutkiem manewrów lotniczych, przez cały okres użytkowania samolotu.

Dowiedz się więcej o specjalnych zastosowaniach w sektorze przemysłu lotniczego

Kolejne kroki

Witzenmann na targach

Odwiedź nas na międzynarodowych targach wyrobów i technologii lotniczych:

Pytania

Nic nie zastąpi kontaktu bezpośredniego. Chętnie poświęcimy czas na rozmowę i indywidualne udzielenie odpowiedzi na wszelkie pytania.
Prosimy o przesłanie zapytania za pośrednictwem formularza kontaktowego. Odpowiemy w najkrótszym możliwym czasie.