Kontakt Do pobrania
Solar Power Plant Header
Transformacja rynku energii
Witzenmann dostosowuje swoje produkty do zmian zachodzących w sposobach wytwarzania energii. Wnosimy wkład w przemysł energetyczny niezależnie od stosowanej technologii.
Kontakt

Elementy elastyczne z zakresu wytwarzania energii

Produkowane przez Witzenmann elastyczne elementy metalowe i uchwyty rur znajdują zastosowanie w wielu instalacjach do wytwarzania energii. Nasze komponenty przyczyniają się do bezpiecznej i zoptymalizowanej pracy nie tylko elektrowni konwencjonalnych (spalających węgiel, gaz lub olej) i atomowych oraz stacjonarnych silników o dużej mocy, ale w coraz większym stopniu także elektrowni wiatrowych i słonecznych (CSP).

Technologia jądrowa

Najwyższa niezawodność, kompletna dokumentacja

Nasze kompensatory, mieszki zaworów i węże metalowe są stosowane w infrastrukturze badawczej takich ośrodków jak CERN, DESY, ITER, jak również w stellaratorze Wendelstein. A oprócz tego również w elektrowniach atomowych oraz podczas likwidacji elektrowni.

Certyfikaty międzynarodowe

Witzenmann to posiadający honorowane na całym świecie dopuszczenia i certyfikaty partner rozwoju technologii z zakresu metalowych, elastycznych elementów przewodowych, stosowanych w przemyśle jądrowym.

Certyfikaty:
ISO 9001, AAME (Section3 oraz 8), RCC-MRx, AREVA, KTA itd.

Nuklear certifications Image Text

Stała gwarancja bezpieczeństwa procesowego

Od 1.4571, poprzez magnifer i mumetal, po wysokostopowe stale szlachetne – dzięki bogatemu doświadczeniu i posiadanym certyfikatom spawalniczym dysponujemy dużymi możliwościami w zakresie doboru odpowiednich materiałów i metod produkcji.

Material Sheets Image Text

Dożywotnia trwałość

Ponad 40 inspekcji przeprowadzanych podczas procesu produkcyjnego, liczne próby na każdym etapie wykonywania, towarzyszące procesom kontrole przeprowadzane przez klientów oraz towarzystwa odbioru technicznego gwarantują maksymalny poziom nadzoru nad produktem finalnym. Począwszy od prób materiałowych aż po specjalne folie do pakowania elastycznych elementów przewodowych.

qualitaet_Vertical Tabs TextImage

5000 stron specyfikacji przypadających na jeden projekt

Dla każdego z poszczególnych procesów produkcyjnych zachodzi obowiązek sporządzenia dokumentacji, która musi być dostępna do wglądu przez okres 30 lat. Objętość wszystkich dokumentów często dochodzi do 5000 stron. Jest to jeden ze środków pozwalających zapewnić właściwy poziom bezpieczeństwa gotowej instalacji.

Oprócz opracowania odpowiedniej technologii procesowej to właśnie tworzenie dokumentacji stanowi największe wyzwanie techniki jądrowej.

Dokumentation Image Text

Wszystkie elementy orurowania z jednej ręki

Stworzenie oferty dopasowanych do siebie produktów jest ważne zwłaszcza w obszarze rozwiązań wykorzystujących energię jądrową. Zmniejsza to ryzyko związane z kwestiami bezpieczeństwa oraz podwyższa efektywność ekonomiczną.

  • Węże metalowe jako oploty ekranujące
  • Kompensatory i mieszki metalowe/do zaworów
  • Zawiesia sprężyste i stałe, podpory sprężyste
  • Podpory stałe, swobodne i ślizgowe
  • Kompensatory prostokątne
Dowiedz się więcej o naszych produktach
Large Expansion Joint Image Text

Kolejne kroki

Do pobrania

Pytania? Zachęcamy do kontaktu!

Nic nie zastąpi kontaktu bezpośredniego. Chętnie poświęcimy czas na rozmowę i indywidualne udzielenie odpowiedzi na wszelkie pytania.