Kontakt Do pobrania
Construction/Agricultural Machinery Header
Wytrzymałe, żywotne i elastyczne rozwiązania.
Niezawodna kompensacja tolerancji montażowych i ruchów agregatów, przy jednoczesnym spełnieniu wysokich wymogów bezpieczeństwa.
Kontakt

Maszyny budowlane i rolnicze

Oprócz typowych elementów odsprzęgających stosowane są wygięte przewody rurowe z elementami sztywnymi i elastycznymi, jak również elementy i systemy gazoszczelne, takie jak węże faliste lub metalowe mieszki.

Zastosowanie w pojazdach terenowych

Nasze produkty do maszyn budowlanych i rolniczych

Witzenmann to czołowy na świecie producent elastycznych i sztywnych elementów przewodowych do klasycznych silników spalinowych (napędzanych olejem napędowym, gazem oraz typu dual fuel). Pracując nad ciągłym rozwojem i udoskonalaniem naszych produktów, przyczyniamy się do dalszej redukcji emisji CO2.

Upstream Turbocharger Automotive Components
Przed turbosprężarką

Przed turbosprężarką instaluje się wiele elementów elastycznych, wyposażanych w przyłącza wykonywane wg specyfikacji klienta, służących do pochłaniania rozszerzalności ciepłej, odsprzężania ruchów i drgań silnika.
Na przykład

  • elementy rozszerzalne w układzie wydechowym
  • elementy rozszerzalne kolankowe
  • przewód do recyrkulacji spalin z filtrem wysokiej dokładności lub bez niego
Przegląd produktów dla części samochodowych
Downstream Turbocharger Automotive Components
Za turbosprężarką

Elementy odsprzęgające w układzie wydechowym są odporne na działanie temperatur i korozji. W zależności od przeznaczenia są stosowane z izolacją lub bez izolacji. Znajdują zastosowanie w układach termomechanicznych (odsprzęganie drgań i ruchów termicznych), kompensacji niedokładności montażowych lub jako specjalne elementy tłumiące dźwięki materiałowe.

Przegląd produktów dla części samochodowych
Fluid Oil systems oil water cooling circuit
Układy hydrauliczne

Układy hydrauliczne tworzące obiegi cieczy, jak woda, oleje oraz obiegi chłodzenia to najczęściej systemy półelastycznych gładkich rur z mieszkami lub precyzyjnie wygiętych przewodów ze stali nierdzewnej, idealnie dopasowanych do ciasnych warunków instalacji tuż przy silniku. Obok klasycznych silników spalinowych gazoszczelne systemy przewodów coraz częściej są montowane w pojazdach z napędem elektrycznym lub wodorowym.

Przegląd produktów dla części samochodowych
New Mobility Application Fuel cell
Zastosowania w sektorach New Mobility

Zespół wyspecjalizowanych inżynierów z naszego działu produkcji prototypów i działów doświadczalnych, współpracując z klientami, opracowuje pionierskie rozwiązania dla sektorów nowoczesnej mobilności. Na przykład dla sektorów elektromobilności, technologii wodorowej lub ogniw paliwowych. W tych działaniach czerpiemy ze swoich długoletnich doświadczeń i znajomości rynku.

Więcej o produktach New Mobility
Other Vehicle Parts Off Highway Image Text
Zastosowania specjalne

Jako dostawca niemal wszystkich renomowanych producentów pojazdów użytkowych dysponujemy bardzo szeroką wiedzą na temat zastosowań oraz bogatym i wyspecjalizowanym asortymentem produktów. Umożliwia nam to oferowanie rozwiązań specjalnych dokładnie dostosowanych do potrzeb, takich jak:

  • Rury giętkie do systemów powietrznych i cieczy
  • Osłony rur ciśnieniowych
  • Zbiorcze odprowadzanie spalin
  • Przewody do mediów specjalnych, np. CO2
Przejdź do pozostałych części motoryzacyjnych

Kolejne kroki

Pytania

Nic nie zastąpi kontaktu bezpośredniego. Chętnie poświęcimy czas na rozmowę i indywidualne udzielenie odpowiedzi na wszelkie pytania.
Prosimy o przesłanie zapytania za pośrednictwem formularza kontaktowego. Odpowiemy w najkrótszym możliwym czasie.